Ražošana
Islandes zivju pārstrādes uzņēmums, kurā tiek ražota daļa no SIA Oscars Fish produktiem, tika dibināts 1980. gadā. Uzņēmums ražo saldētas un svaigas jūras veltes tam piederošā specializētā rūpnīcā, kas atrodas netālu no Reikjavikas. Kopš uzņēmuma dibināšanas, tieši saldēta pikšas fileja bez asakām un ādas ir galvenais uzņēmuma ražošanas veids.
Produkti galvenokārt tiek eksportēti uz tirgiem ASV un Lielbritānijā. Uzņēmums ir saņēmis daudzus apbalvojumus par savu produktu kvalitāti.
Labi apmācīti darbinieki veic stingru kvalitātes kontroli, un nodrošina ražošanas procesa atbilstību augstākajām higiēnas prasībām. Izmantojot efektīvu kvalitātes kontroli un pārbaudi visos apstrādes posmos, zivju filejas kvalitāte ir garantēta.
Zivis lielākoties tiek iepirktas no nelieliem zvejas kuteriem, kas katru vakaru piestāj krastā un zivis zvejo ar līnijāķiem, izvelkot katru zivi atsevišķi. Tāda pārbaudīta metode, kas ļauj katru fileju aprūpēt īpaši, jo zivis netiek saspiestas un to filejas tāpēc ir gaišas un smaržīgas.
Pēc dienas zvejas tās tiek nogādātas uzņēmumā, atvēsinātas ledū un jau nākamajā dienā pārstrādātas.
Pielietojot īpašu saldēšanas metodi, tiek panākts, ka atlaidināta pikšas fileja ir tikpat svaiga un sulīga un pēc gatavošanas saglabā gandrīz balto krāsu.
Pārstrādes procesā netiek izmantotas piedevas, tāpēc gala produkts ir 100% dabīgs.
Pārstrādātās zivs svaigums, tās dziļā sasaldēšana ir galvenais produkta stabilās kvalitātes garants, kas ir kļuvis par zīmola OscarsFish atšķirības pazīmi.
Zivs fileja tiek pakota hermētiskā iepakojumā un kartona kastē, un nekavējoties nogādāta saldētavā, kur tā īsā laikā tiek sasaldēta -45°C, ar ātrās un dziļās sasaldēšanas metodi. Tikai dziļi sasaldēta zemā temperatūrā, zivs spēj saglabāt tās ekoloģisko tīrību, jo šai metodei nav nepieciešama produkta ķīmiskā apstrāde. Tas ir vienīgais veids, kā saglabāt kvalitāti, uz ilgu laiku.
Lai par to pārliecinātos, noskatieties raidījumu "Kas var būt labāks par šo?", kurā šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, viesojoties OscarsFish rūpnīcā Islandē, atklāj kā tiek iegūta pikša, kā tā tiek apstrādāta un pagatavota.